Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco jako sourozenec Malinkaté apologie

30. 4. 2009

Víte, možná si to ještě pořád neuvědomujete, drazí čtenáři, ale není nic smutnějšího než vidět, že je nějaká kapitola neokomentovaná. Autor... já jako autorka - jsem z toho poněkud smutná a přešlá, tím spíš když vidím, kolik lidí kliklo na mou kapitolu a ani se nepozastavilo, aby k ní něco napsali. Takže nepředpokládám, že by ji kdokoli z toho čísla, které mi ukazuje počet přečtení, opravdu přečetl a to mi přijde ještě smutnější. Byla bych ráda, abych se jednou nemusela komentářů doprošovat, aby si sami čeští čtenáři našli cestu k tomu autory HPFF podporovat svými názory. Nechci od vás chválu, když vám připadá trapná a nechci po vás, abyste říkali jen ,,pěkné“, když vás nudí to opakovat a nevíte, co k tomu máte říct - i jen to, že mi v textu najdete chybu, pro mě znamená, že to co píšu nedělám zbytečně a jen pro sebe. Že to někoho baví - jeden z důvodů, proč jsem začala psát. A víte každý na to může mít svůj vlastní názor, ale ten můj se nezměnil - že totiž pokud některý ze svých textů - povídek, úvah, originálních povídek, povídek náležící do fandomů - uveřejním na internetu, jsem za každý názor na dané téma vděčná... těším se na ně... vyhlížím je a REAGUJI na ně. I když - i jako autorka, nemyslete si - už třeba ani nevím, co dodat nebo jak odpovědět. Ale rozhodně vás nezasklím - a nikdy úmyslně. A nechci se pořád vnucovat s tím, že my autoři na vaše komentáře trpělivě ČEKÁME, chci, abyste mě začali trošinku chápat. Podívejte se na anglické stránky - lidé tam čekají na své autory měsíce, rok, i když o sobě nedal vědět, lidé tam se chtějí zapojit, chtějí, aby o nich a tom, že čtou, jejich autor věděl - a teď se podívejte na statistiky jen na téhle stránce. Kolik lidí tady komentuje? Ani netušíte, jak by se svět autorů stal barevnější, kdyby každý, kdo kdy něco přečetl, napsal i komentář. Já jenom doufám, že o tom začnete alespoň uvažovat.
Děkuji za pozornost, přeji pěkné odpoledne, večer, ráno, poledne nebo kdy tyto řádky čtete. Taky doufám, že se pobavíte - u mě nebo kdekoli jinde. Ale že dáte o tom, co jste při čtení prožili, taky vědět.
Assez

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

*_*_/

(assez, 13. 5. 2009 14:25)

Nemáš se zač omlouvat. Už mi bylo i doma taktně naznačeno, že umím být veliká držka. A že to ne každý snáší - já se omlouvám. Ostatně já sama vím, co tím myslíš. Taky ty háčky hledám.
A co se působnosti týče, děkuji. Jsem potěšená.

*_*_/

(assez, 13. 5. 2009 14:20)

Nemáš se zač omlouvat. Už mi bylo i doma taktně naznačeno, že umím být veliká držka. A že to ne každý snáší - já se omlouvám. Ostatně já sama vím, co tím myslíš. Taky ty háčky hledám.
A co se působnosti týče, děkuji. Jsem potěšená.

assez

(teriisek, 13. 5. 2009 11:30)

V tom případě díky a ještě jednou se omlouvám, že jsem to blbě pochopila... mám tendence v každé pochvale hledat nějaký háček, takže tolik k tomu;)
A jinak by tě mohlo potěšit, že tvůj článek splnil účel (alespoň u mě)... Asi nikdy nedospěju do stádia, kdy bych napsala všude, ale snažím se;)

*_*_/

(ass, 9. 5. 2009 19:27)

Teriiseku, to opravdu nebyla ironie. Terko, Nuviel... nebyla.
Ale ano, chápu - taky jsem si zezačátku, když jsem začala psát komentáře, brala každý rýpanec i nerýpanec hrozně k srdci a jakákoli kritika či ošemetné téma mě vyvádělo z míry. Je to normální. Ovšem když se hned u komentářů na cizí stránce začne člověk hádat s nerozumným majitelem stránky, je asi pak větší držka. Nenapadlo mě, že by se TOHLE dalo brát jako ironie. Omlouvám se... nechtěla jsme se tím nikoho dotknout, myslela jsem to tak, jak jsem řekla.

...

(Nuviel, 7. 5. 2009 12:56)

teriisek - učit rozhodně nechci, protože bych je taky zabila, nebo v dnešní době možná ty děcka mě:D o magisterském zatím nemám zcela jasno, hledám různé alternativy, možná budu pokračovat dál na tom pedáku a pak se budu těšit jen z titulu:D

Tereznik - díky, snad máš pravdu:) jak se to všechno blíží mám krizové stavy:D No, taky mě ty datumy docela udolávají a to jsem tam šla, že jsem je celkem zvládala, ale už jsem stará páka a mozek to taky nebere:D

hehe nadpis

(Tereznik, 7. 5. 2009 10:38)

Jo tak přesně tak jsem na tom byla taky... povinná literatura šla stranou...:oDD
Hi tak to jsme na tom stejně, protože já to zvládla taky jen po ty rovnice, vůbec netuším, jak jsem prošla střední...:oDD

Nuviel, určitě dokopeš.;o) Taky jsem přemýšlela nad historií, ale spíš jsem si s tou myšlenkou jen pohrávala, protože přijímačky tam bych asi nezvládla. Navíc na mě moc není to učení se přesných datumů a událostí, takže by to asi taky moc slavně nedopadlo..:oD

Děti bych taky učit nemohla ze stejných důvodů...:oDDD

nadpis:P

(teriisek, 6. 5. 2009 23:26)

Tereznik: máš pravdu, čtu jenom ff... a přitom bych měla načítat úplně jinou literaturu, ale nějak se mi do toho vůbec nechce:( Nejradši bych pořád psala nebo četla povídky:D
A s matikou tedy přeju hodně štěstí, když spolu nekamarádíte! Já zamrzla kdesi u rovnic a dál už jsem plavala!

Nuviel, to jsem taky kdysi chtěla, ale pak jsem došla k názoru, že bych nemohla učit, protože bych ty děti prostě zabila! Ty plánuješ učit? Nebo chceš spíš vědecky zaměřené magisterské?;)
Za zkoušku díky, já taky doufám:)

teriisek

(Nuviel, 6. 5. 2009 22:09)

Studuji dějepis s občankou:) původně jsem chtěla jít jenom na historii na fildu, ale to nevyšlo, tak třeba až v magisterském (pokud to tam dokopu:D)
Doufám, že ti ta zkouška teď dobře dopadne:)

já už nevím co psát..

(Tereznik, 6. 5. 2009 22:04)

kruci, to musí být nadpis tak dlouhý, by se to bez toho neobešlo..:oD

Pouze ff? Jo já taky začala. Knížky jsem nestíhala (tedy ty co bych chtěla já, ne ty povinné) a místo toho četla na netu...;o)
Ale v prváku jsou základy, vlastně teď už máte skloňování, že.. no to je fujky... ten začátek byl nejlepší, ale ty vzory teď, taky jsem se v tom pěkně plácala...;o) :oDD

Jo já chci taky vidět, jak budu bojovat s matikou... doufám, že to nějak půjde. Protože matika a já taky moc dohromady nejde..;o) :oDD Nějak spolu nekamarádíme...:oD

Tereznik

(teriisek, 6. 5. 2009 21:47)

Právěže Bc. nemám, protože jsem dělala ještě magisterské:( a je fakt, že od té doby, co dělám češtinu, už ve volném čase nečtu:D no, ze stsl zrovna za 14 dní dělám zkoušku, tak jsem na to docela zvědavá, je toho strašně moc!
Za ekonomické zaměření tě obdivuju, to bych nezvládla ani náhodou, na matiku jsem blbá;)

Teriisek

(Tereznik, 6. 5. 2009 21:35)

Jj na stejné fakultě. No k staročeštině jsem se nedopracovala, ale asi bych to taky nedala...;o)
Teď momentálně, chystám se na vyšší odbornou (ano Sis vím), ale navracím se k tomu, co jsem dělala předtím, takže zaměření bude ekonomické..;o) Přece jen asi k tomu budu mít blíže.;o)
Čeština, jako obor nebylo špatné, jen se mi trochu zprotivilo čtení, když tam pak máš toho přečíst taková kvanta... fujky. Ale jinak některé předměty mě bavily... Jak válčíš se stsl.??
Páni tři roky, takže bc. už máš?

fakt;)

(teriisek, 6. 5. 2009 21:28)

I na stejné fakultě:D jsem v prváku, ale už jsem to předtím tři roky studovala v Praze (a vyletěla na blbou staročeštinu;)), takže spíš tak dodělávám, co nemám, napříč ročníky;)
A teď děláš co, jestli to není tajemství..?

Nuviel, a co studuješ?

faaaaaaaaaaaakt

(Tereznik, 6. 5. 2009 20:35)

Teriisku studovala jsem to samé, kupodivu, jak je svět malý i na stejné univerzitě, na Filosofické fakultě? Kolikátý rok už studuješ?
Já prošla loni prvním, ale nějak jsem dál díky zkouškám nepostoupila, holt nezdařilo se...;o)
Týýýýýýýý jo, náhoda je blbec fakt... no kdo ví, třeba se i známe... možná..:oDD

...

(Nuviel, 6. 5. 2009 20:19)

Vidím diskuzi o školách, přidám se:D jsem taky na MU:) ale na Pedagogické fakultě.

:-)

(ASISI, 6. 5. 2009 20:11)

Tak to to máte od sebe kousek. :-)
terrisku, ona je hlavě anděl, ale češtinář taky. :-)Moje záchrana, pevný bod... prostě všechno. :-)

Tereznik

(teriisek, 6. 5. 2009 20:07)

Rozhodně se nevnucuješ, ostatně i kdyby, můžu si za to sama;) Studuju český jazyk a literaturu na Masarykově univerzitě v Brně (a takhle to zní strašně vznešeně:D)

A můžu se zeptat na totéž? Pochopila jsem správně, že jsi taky češtinář..?

;o)

(Tereznik, 6. 5. 2009 19:34)

Skvěle, to se mi ulevilo.;o)

Dobře omlouvám se, špatně jsem to odhadla. Stane se i v lepších rodinách...:oD ;o)

Teriisku, když už jsme se tak rozkecaly a ta komunikace nám celkem jde.. Mám takovou všetečnou otázku. Doufám, že se nebudu moct vnucovat... Ráda bych věděla, co konkrétně studuješ? a kde?

:-P

(teriisek, 6. 5. 2009 19:14)

Nuviel, díky (i za to, že si nepřipadám jako paranoidní blázen;))

Tereznik, myslím, že ta neznalost jde očividně oběma směry... věř mi, že kdybych to brala naprosto vážně, tak naše komunikace teď vypadá úplně jinak;) Nuviel má pravdu, občas to psané prostě vyzní jinak, než bychom chtěli. Myslím, že to, že uznáváme, že to tak myšleno být nemuselo, dostatečně naznačují ty omluvy pro jistotu:D

PS. Nechala bych se odradit jen nerada, když už jsem konečně sebrala odvahu a někdo se mnou komunikuje;) :P

Nuviel

(Tereznik, 6. 5. 2009 18:59)

dobře, chceme tedy objasnění, že..
No s tím psaným máš pravdu, ne vždy to vyzní tak, jak bychom chtěli. Pravda.;o)

Neodrazeny, skvěle. "Vydrž Prťka vydrž" - už mi fakt šibe, radši to skončím, nebo se to zhorší...:oDD

Tereznik

(Nuviel, 6. 5. 2009 18:51)

Myslím, že nás odpověď neodradila, jinak na ni ani neodpovídáme:D jen jsem to myslela kvůli třeba jiným zájemcům o přispění do této diskuze.
Jen, když jsem tohle viděla, tak mě napadlo, jestli je tady vůbec o názor jiných zájem...
V psaném projevu mnohdy dojde k omylům, protože se těžko pozná, jak člověk něco myslí, ale nechci tady řešit dvě věty...